10-02-2020

5 причин для отримання другої думки

Методи комп’ютерної й магнітно-резонансної томографії, що широко застосовуються, займають ключове місце в процесі діагностики захворювань різної природи. Дуже важливо, щоб дослідження було проведено якісно з максимальним використанням можливостей медичного обладнання та програм, яких зараз не бракує. Але вирішальне значення у постановці правильного діагнозу має грамотна розшифровка МРТ чи КТ фахівцем із відповідною компетенцією. Виникають моменти, коли опис з низки причин не задовольняє пацієнта або його лікаря.

1. У яких випадках потрібно запитати другу думку від висококласного радіолога з досвідом для перегляду результатів медичної візуалізації?

Вам поставили діагноз тяжкого чи невиліковного захворювання.второе мнение сор

Пацієнта, який зіткнувся з вироком, долають болючі роздуми та страхи. Якщо виникають сумніви щодо коректності постановки діагнозу за даними МРТ або КТ, рятує можливість отримання незалежної думки щодо вже наявних томограм. Немає нічого поганого в тому, щоб дати результати обстеження на повторний розгляд. Це дозволяє отримати експертну оцінку стану здоров’я від лікаря з високою кваліфікацією та поглянути на ситуацію свіжим поглядом. Перевага уточнюючого додаткового опису полягає в тому, що нема потреби проходити повторне обстеження або їхати в інше місто. Технологічний прогрес дозволяє завантажити та надіслати цифрові зображення для віддаленого отримання консультації провідних радіологів.

2. Вам призначили сильні, дорогі препарати

Має сенс вдатися до можливості отримання другої думки перед початком важкого або фінансово витратного лікування. Адже правильність призначеної схеми залежить від результатів МРТ чи КТ опису. У важких ситуаціях буде не зайвим проконсультуватися з незалежними експертами та дізнатися незаангажовану альтернативну точку зору. Це дозволить захистити пацієнта від необґрунтованих витрат і ризиків, зберегти сили та здоров’я. Залучення фахівця з боку допоможе і лікареві, і хворому розв’язати питання доцільності призначення дорогих препаратів чи травматичних процедур.

3. Призначене Вашим лікарем лікування не покращує Ваш стан

Можливо, що причина неефективності терапії криється не у некомпетентності лікуючого фахівця, а у помилкових результатах діагностики. У такому випадку варто також дати запит на незалежний розгляд знімків. Пацієнти через зміни психіки під час хвороби можуть ставати недовірливими, а кваліфікована оцінка допоможе уникнути сумнівів у правильності лікування або розв’язати питання про його коригування. Проявити цю ініціативу також може і лікар, адже одній людині неможливо розбиратися в усіх галузях медицини. Сучасна якісна діагностика захворювань за допомогою томографії є величезним пластом медичних знань, на подолання яких медики витрачають багато років і зусиль. Буде правильним рішенням скористатися значним досвідом та компетенціями лікарів, які надають послуги повторних описів томограм.

4. Вам призначили оперативне втручання

У спірних випадках, коли МРТ чи КТ розшифровка не надає чітких відповідей на питання, поставлені лікарем, потрібна діагностична операція. Цей вид втручання немає лікувальної мети, а проводиться лише для пошуку і точного виявлення патології. Перш ніж піддаватися інвазивному хірургічному методу встановлення діагнозу, має сенс показати цифрові зображення іншому радіологу та отримати другу незалежну думку. Це дозволить співвіднести користь та ризик діагностичного оперативного втручання. Непоодинокі випадки, коли необхідність в операції відпадає після уточнення патології фахівцями SOR. Повторний опис наявних даних дозволяє уникнути непотрібних хірургічних втручань та зберегти Ваше здоров’я.втрое мнение мрт

5. Висновок першого лікаря викликають у Вас сумніви

Нерідко виникають конфліктні ситуації, у яких пацієнт стає упереджено налаштованим проти рентгенолога, що робить МРТ чи КТ опис. Крім того, неможливо виключити людський фактор із роботи будь-якого лікаря. Застрахувати від лікарської помилки та виключити підозри на непрофесіоналізм чи недосвідченість першого лікаря, здатна консультація незалежного висококваліфікованого фахівця. Над повторним описом знімків працюють експерти із бездоганною репутацією. Це дуже важливо у розв’язанні проблем, пов’язаних зі здоров’ям та життям — найдорожчим, що має кожен з нас.